top of page
Avia_F-IX real.jpg

AIRMASTR

Není to překlep ani špatně přeložená angličtina. Název vznikl vcelku prostě: 

Jsme dva modeláři se zálibou v Československém a Českém letectvu. Z toho pochází to AIR. Zbytek názvu jsou naše jména - MAlý a STRmiska. Takhle jednoduché to je :).

Napsal jsem to sem jenom proto, že hned dva lidi se mě ptali, jestli tam nemá být „master".

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

O nás

Jak už je zmíněno výše, jsme dva modeláři,kteří staví modely Československého a Českého letectva. A protože nám už nestačila současná produkce, rozhodli jsme se pustit do výroby letadel, která nám chybí ve sbírkách a připravit je jako stavebnice i pro ostatní nadšence.

Cesta to byla poměrně dlouhá, ale v jednom okamžiku už jsme se shodli na tom, že naše modely jsou dostatečně detailní a „vymakané", abychom se za ně nemuseli stydět a mohli je nabídnout i dalším modelářům a nadšencům. Jistou výhodou je, že jeden z nás staví modely v měřítku 1:48 a druhý 1:72. Takže, až na pár výjimek, vznikají a i nadále budou vznikat v obou měřítcích. Na zakázku je také možné upravit modely do jiných měřítek.

I nadále se budeme zaměřovat především na naše letectvo. Nejsme nijak ohraničeni dobou a letadla máme v plánu z různých časových období. S největší pravděpodobností u nás do budoucna najdete spíše modely různých prototypů a méně známých letadel. Nebudeme se ale bránit ani masověji rozšířeným strojům.

O mastery se u nás stará Olda Malý. Testování, tisk, obtisky a takové ty věci okolo zajišťuje Standa Strmiska. Olda staví modely 1:48, Standa se snaží zkompletovat sbírku ČS letadel v měřítku 1:72. Některá jsou k vidění na facebooku:

  • Grey Facebook Icon
bottom of page